O nas

Kim jesteśmy

Konie to nasza pasja od ponad 20 lat. Zaczęło się od kucyków… Początkowo importowaliśmy do naszej stajni kuce szetlandzkie z Holandii. Już wtedy zaczęła się nasza przygoda z wystawami, jak również zawodami w powożeniu. W 1997 roku zaczęliśmy hodowlę dużych koni, a w 1999 r. korzystając z likwidacji Stadniny Koni w Posadowie zakupiliśmy na aukcjach kilka koni do stada podstawowego. Starając się poprawiać stawkę koni w naszej stajni kolejne zakupy dokonywane były w Stadninie Koni w Nowielicach. Selekcja w naszej stajni już od wtedy skupiała się na hodowli koni sportowych z naciskiem na skoki.

Nasze sukcesy

Pierwsze sukcesy odnosiliśmy na zawodach regionalnych w 2001 roku, kiedy to jeźdźcem naszej stajni był były zawodnik Stadniny Koni Posadowo Aleksander Jeżyna. 
Nieco później osiągaliśmy już sukcesy na zawodach ogólnopolskich w konkursach klasy N i C. Wtedy to jeźdźcem naszych koni był Tomasz Pawlicki. Od roku 2005 starty na naszych koniach rozpoczął Piotr Morsztyn, były mistrz Polski w skokach przez przeszkody. Startował on w konkursach N, C i Małej Rundy osiągając sukcesy zarówno na zawodach ogólnopolskich jak i międzynarodowych. 

Od 2012 roku współpracujemy z Jakubem Krzyżosiakiem ze stajni Small Cherry. Już dziś możemy się pochwalić pierwszymi zwycięstwami w konkursach Grand Prix zawodów ogólnopolskich, jak również wygranymi konkursami na zawodach międzynarodowych!

nasze championy

Pierwszym koniem, dzięki któremu zdobyliśmy wiele pucharów i medali była klacz IZACONA, urodzona w S.K. Posadowo, którą kupiliśmy na jednej z aukcji jako kilkumiesięcznego źrebaczka. Klacz ta w wieku 9 lat została przez nas sprzedana do Włoch, gdzie do dnia dzisiejszego startuje tam na zawodach. To właśnie dzięki Izaconie, której ojcem był holsztyński ogier Contas, syn słynnego og. Carthago Z, rozpoczęła się nasza historia z końmi holsztyńskimi.

Nasza specjalizacja

W roku 2004 kupiliśmy z Niemiec pierwszą klacz rasy holsztyńskiej. Od tego momentu specjalizujemy się w hodowli koni tylko tej rasy. Z roku na rok staramy się polepszać stawkę w naszej stajni. Wybieramy konie z jak najlepszych rodzin holsztyńskich (m.in. Stamm 104A, 730B, 776) i kryjemy najbardziej cenionymi, światowymi reproduktorami, takimi jak: CASALL ASK, CASSINI, CALIDO I, CONTENDER, CORRADO I, DIARADO, KANNAN, MYLORD CARTHAGO, NUMERO UNO, BALOUBET DU ROUET, FOR PLEASURE, DOBEL’S CENTO, QUIDAM DE REVEL, Q-VERDI, QUICK STAR. 

Nasza fascynacja końmi holsztyńskimi jest na tyle silna, by pokonać trudy hodowlane i na tyle porywająca, by dać się unieść charakterowi, charyzmie i klasie tych koni.